Przygotowanie do blogowania

Przygotowanie do blogowania

Jeżeli podjęliśmy już decyzję o tym, że pragniemy zbudować ciekawe treści poprzez pisanie bloga internetowego, warto zaplanować szczegółowo krok po kroku nasze działania. Z pewnością ułatwi to blogowanie , a oprócz tego tworzenie atrakcyjnych treści dla czytelników. Przedstawiamy kilka kroków, które sprawią, że Twój blog będzie bardzo ciekawy dla potencjalnych odbiorców.

Zacznijmy od tego, co najistotniejsze – NAZWA. W ogromnej liczbie przypadków wymyślamy ją na siłę i pod wpływem wrażeń, natomiast jest ona kluczowa w procesie identyfikacji odbiorców z naszą własną marką. Staraj się wystrzegać polskich znaków, których nie można wpisywać w nazwie www. Spraw, by nazwa była chwytliwa i prosta. Sprawdź nazwy blogów innych twórców, które piszą o tym samym. Unikaj dublowania powstałych już nazw, ponieważ spowoduje to sporo trudności, takich jak na przykład: spersonalizowany adres e-mail, nazwa użytkownika na portalach społecznościowych oraz nazwa samego bloga. Jeśli masz z tym trudność, poszukaj odpowiednich synonimów lub zastanów się nad tym, czy nie chcesz zbudować pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem.
Wygląd stanowi o tym, czy będziemy w jakiś sposób się wyróżniać wśród tysiąca innych blogów tematycznych. Rozważ jak, ma wyglądać Twój blog internetowy. Odpowiedz sobie na kluczowe pytania:

Czy zamierzam publikować na prawdę dużo fotografii?
Czy będę zamieszczać filmiki?
Czy zależy mi na podziale stron na konkretne pod strony?
Co woli mieć na swoim Blogu internetowym?

Te informacje ze stuprocentową pewnością pozwolą Ci wybrać dobry szablon, który w późniejszym czasie możesz zmodyfikować. Nie zapominaj o odpowiednich barwach. Nadal styl Twoim wpisom. Wybierz odpowiednią czcionkę oraz kolory, które pozwolą identyfikować się czytelnikom z tworzonymi przez Ciebie treściami.
3. Treść to co najistotniejsze na naszym blogu internetowym! Jedynie wartościowe treści pozwolą na to, ażeby nasze blogowanie przyniosło oczekiwany efekt. Spisz listę tematów, o których zamierzasz pisać. Określ tematykę wokół, której będziesz się poruszać. Niech osoby odwiedzające Twój blog, wiedzą czego on tyczy się. Kolejna bardzo ważna kwestia to systematyczność. Egzystujemy w czasach, w których sporo rzeczy szybko nas nudzi. Dostarczaj swoim czytelnikom atrakcji. Pisz regularnie i ciekawie. Pisz o rzeczach, na których się znasz. Nie musisz być profesjonalistą od wszystkiego!

Zwróć uwagę także na dodatki, które możesz uruchomić dodatkowo na blogu, np: licznik odwiedzin, archiwum wpisów, czy przekierowanie na Twoje konta w media społecznościowech. Zaplanowanie działań krok po kroku, umożliwi zyskać stałych odbiorców.