Nowoczesny system telematyczny

Ażeby podnosić rentowność a także sprawność realizacji obowiązków w firmie, zdecydowanie warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań, na przykład takich jak dedykowane oprogramowania. Warto mieć na uwadze o tym, że o ile chodzi o branżę transportową to zadania związane z zarządzaniem flotą aut są bardzo wymagające, dlatego też świetnym wyjściem będzie DBK telematyka floty. Powinno się tutaj wyjaśnić, że jest to system telematyczny, który powstał w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu pozwala efektywne zarządzanie flotą, niemniej jednak również nierzadko pracy kierowców.

Warto być świadomym też o tym, że taki system dobrze testuje się w sytuacji firm transportowych dysponujących zarówno flotą pojazdów ciężarowych, ale również dostawczych czy także pojazdów takich jak cysterny oraz naczepy.
Nowoczesna tematyka floty – co warto mieć świadomość tego na ten temat?
Oprogramowanie telematyczne to głównie skuteczne narzędzie, które pozwoli właścicielowi firmy transportowej czy także managerowi zarządzanie flotą, niemniej jednak również administrowanie czasami pracy kierowców. Trzeba wspomnieć się o tym, że DBK telematyka floty to głównie możliwość korzystania z wygodnej oraz prostej w obsłudze aplikacji, która pozwala między innymi na lokalizację pojazdu na mapie. W związku z tym przedsiębiorca cały czas będzie mógł monitorować postępy transportu, a zatem także zadbać o to, aby towar dotarł na czas do odbiorcy. Pamiętajmy także o tym, że taki system daje możliwość na monitorowanie w czasie prawdziwym parametrów technicznych pojazdu jak też związanych z ekonomiczną jazdą. Co więcej, DBK telematyka floty to również pobieranie danych pochodzących z tachografu jak także z karty kierowcy. Co bardzo istotne informacje o usterkach czy też awariach w pojeździe są przekazywane do właściciela firmy w postaci automatycznych powiadomień. A przy tym można też korzystać z funkcji, która polega na przekazywaniu informacji o awarii do autoryzowanego punktu serwisowego. Dzięki temu, można jak najszybciej zamówić konieczne części zamienne, tak ażeby usługa naprawy została stworzona w możliwie najkrótszym czasie, a pojazd mógł kontynuować eskapada. Nie ulega zatem wątpliwości, że taki system telematyczny to przede wszystkim sprawne administrowanie firmą transportową.

Więcej informacji na stronie: floty telematyka to już standard.