Fala uderzeniowa – zastosowanie

Placówki rehabilitacyjne oraz fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom szerokie spektrum zabiegów, które między innymi redukują odczucia bólowe, jak także pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej utraconej przykładowo w wyniku bardzo istotnych urazów kończyn czy też kręgosłupa. Coraz popularniejszą metodą wykorzystywaną w rehabilitacji jest fala uderzeniowa łódź. Warto być świadomym jednakże o tym, że doświadczeni specjaliści tacy jak fizjoterapeuci oraz rehabilitanci wykorzystują we własnejej pracy wiele przyszłościowych rozwiązań, które dostosowane są do potrzeb a także chorób konkretnego pacjenta.

Na rehabilitację powinny zgłosić się między innymi osoby, które cierpią na przewlekłe choroby, na przykład takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które stopniowo ograniczają sprawność ruchową pacjenta.
Co warto mieć świadomość tego na temat terapii falą uderzeniową?
Na początku powinno się podkreślić, że fala uderzeniowa łódź to zabieg, który jest nieinwazyjny, w pełni bezbolesny dla pacjenta, a jednocześnie jest to nowoczesna technika, która z powodzeniem wykorzystywana jest w terapii bólu przewlekłego, który tyczy się układu mięśniowego i szkieletowego. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają znaczną poprawę, ponieważ jest to zabieg, który zmniejsza dolegliwości bólowe, niemniej jednak również funkcjonuje przeciwzapalnie. W zależności od przypadku pacjenta potrzebnych jest kilka sesji, tak aby pozyskać satysfakcjonujący efekt np w postaci całkowitego zlikwidowania dolegliwości bólowych danego rejonu ciała. Warto mieć na uwadze o tym, że ta technika wykorzystywana jest przy leczeniu bólu mięśni oraz stawów, dotyczy to między innymi mięśnia piszczelowego łydki. Takie stany bólowe mogą być wywołane przez różnorodne czynniki, na przykład mechaniczne. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że fala uderzeniowa łódź je z powodzeniem wykorzystywana jest w zabiegach estetycznych polegających na usuwaniu cellulitu. Dzięki temu, że komórki tłuszczowe pochłaniają energię drgań, redukuje się ich objętość, a nadmiar zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. Prócz tego taka fala uderzeniowa powoduje też zwiększenie wydajności działania procesów metabolicznych w organizmie. Jak zatem widać, jest to nowoczesna i skuteczna technika w głównej mierze przy usuwaniu dolegliwości bólowych.

Sprawdź: http://uderzeniowafala.pl/