Czym myć blond włosy

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie to zabieg najbardziej obciążający dla każdego rodzaju włosów. Wręcz jeżeli już został przeprowadzony zgodnie ze sztuką w profesjonalnym salonie fryzjerskim, włosy są po nim mocno obciążone i należy o nie szczególnie dbać.

Najważniejszy jest profesjonalny szampon milk shake silver shine shampoo, którego specjalne składniki sprawiają, że kolor zachowuje zimny odcień i pasma nie zaczynają żółknąć. W wypadku blond włosów trudno zachować głęboki i naturalny kolor, zatem od czasu do czasu powinno się sięgnąć po
toner do włosów blond. To produkt, który dość mocno pogłębia kolor i wypłukuje niepożądany żółty odcień. Trzeba jednak przestrzegać wymogów, które producent kosmetyku umieścił na produkcie. Warto również założyć rękawiczki do aplikacji. Jeśli użyje się zbyt sporo tonera lub będzie trzymać na głowie zbyt długo, efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Może zdarzyć się tak, że włosy zafarbują na kolor tonera i staną się niebieskofioletowe. A dodatkowo będą mocno przesuszone i trudno będzie je rozczesać. Po koloryzacji warto również odżywiać włosy zabiegiem olejowania. Olejek trzeba dobrać do struktury włosów i używać wręcz raz na siedem dni. Na co dzień przyda się także odżywka w piance milk shake. Można ją używać po każdym myciu włosów najlepiej wtedy, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Sprawi, że staną się miękkie i będą się dużo lepiej układać. Dla każdych włosów najlepsza będzie koloryzacja w odcieniach zbliżonych do naturalnego. To najmniej obciąży włosy i nie zniszczy ich. Czasem zdarza się tak, że wielokrotna i częsta koloryzacja doprowadzi włosy do takiego stanu, że niezbędne stanie się ich ścięcie. By tego uniknąć trzeba myć włosy i pielęgnować je, stosując bardzo wysokiej jakości kosmetyków. Warto sprawdzić, co ma w swojej ofercie hurtownia fryzjerska online. Można tam kupić produkty, których w swoich salonach używają profesjonalni fryzjerzy. Są zbudowane z najlepszej jakości składników i pozwalają zadbać o swoje włosy w należyty sposób.

Źródło informacji: toner do włosów blond.