Wirtualny adres firmy

Jeżeli szukamy oszczędności, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto rozważyć coraz popularniejszą alternatywę, jaką jest wirtualna siedziba spółki. Warto być świadomym o tym, że jest to usługa, która daje nam jednocześnie prestiżowy adres rejestracyjny firmy, jak też adres korespondencyjny, gdzie będą przychodziły zarówno przesyłki, jak też korespondencja na przykład z urzędów. Pamiętajmy o tym, że jest to głównie duża oszczędność finansowa, ponieważ koszt wynajmu lokalu biurowego w rozpoznawalnej i prestiżowej części miasta jest bardzo wysoki.

Jeżeli więc nie ma potrzeby, abyśmy indywidualnie, jak też nasi pracownicy, zjawiali się fizycznie w biurze, to warto skorzystać z takiego rozwiązania alternatywnego, który umożliwi nam zaoszczędzić środki finansowe, niemniej jednak też czas.
Wirtualne adresy dla firm i spółek – co powinno się wiedzieć?
Na początku powinno się podkreślić, że jest to usługa realizowana w sposób fachowy, która dotyczy sposobności rejestracji firmy pod prestiżowym adresem, a równocześnie daje klientowi sposobność użycia np z pełni wyposażonej sali konferencyjnej, gdzie mogą się odbywać spotkania z klientami, kontrahentami czy te szkolenia. Powinno się podkreślić, że usługa obejmuje też obsługę korespondencji, co w praktyce znaczy, że wszystkie listy, które przychodzą na nasz adres są natychmiast skanowane, a następnie przesyłane na adres mailowy. Przy tym klienci mogą skorzystać całodobowo z panelu klienta, który umożliwia dostęp do korespondencji jak również kontakt z pracownikami. Warto wspomnieć o tym, że firmy specjalizujące się w dostarczaniu takich wirtualnych adresów dla działalności gospodarczych oferują też inne usługi, takiej jak gotowe spółki sprzedaż. Trzeba tutaj podkreślić, że takie spółki są w pełni zarejestrowane, a więc posiadają REGON, NIP oraz KRS. Przy tym są wolne od zadłużenia, nie posiadają żadnych zobowiązań czy też umów np z instytucjami bankowymi czy również z kontrahentami. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że mają czystą historię, a więc nie były wykorzystywane do żadnej działalności gospodarczej. Jest to duża oszczędność czasu, ponieważ nie musimy takiej spółki sami rejestrować, a dodatkowo jest gotowa do działalności gospodarczej już w dniu zakupu.

Źródło informacji: zakładanie spółki.