Samochód zastępczy w Szczecinie

Samochód zastępczy w Szczecinie

Nierzadko zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy bardzo szybko samochodu zastępczego. Na przykład jedziemy gdzieś i nieumyślnie, przez zagapienie, doprowadzamy do stłuczki albo do wypadku. Jeżeli nic się nie stało i sytuacja nie jest poważna, to możemy jechać dalej, ale w wielu sytuacjach nasz samochód cierpi na tym na tyle, że nie możemy już dalej nim jechać.

W takim wypadku przyda się samochód zastępczy Szczecin.
Samochód taki otrzymamy wtedy, kiedy wykupiliśmy polisę Assistance, ubezpieczenie to gwarantuje, że w razie niemożności kontynuowania jazdy, ubezpieczyciel zobowiązuje się bardzo szybko dostarczyć na miejsce zdarzenia są samochód zastępczy Szczecin. Takim samochodem możemy jeździć do momentu, w którym nasze auto zostanie naprawione albo do momentu, do którego nie kupimy nowego samochodu i zasady udzielania takich samochodów są zawarte w ustaleniach wstępnych umowy ubezpieczeniowej. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią w każdej sytuacji o tym, kiedy dostępne jest takie auto zastępcze, na jakich warunkach, na jak długi czas, a też określa jeszcze kilka innych aspektów.
W sytuacji pojazdów zastępczych przyjmuje się taką zasadę, że samochód zastępczy Szczecin nigdy nie może być gorszej klasy, niż nasz samochód, który jest ubezpieczony. Znaczy to, że jeśli dysponujemy samochodem średniej klasy, który uległ awarii, to nie możemy dostać auta zastępczego niższej klasy. Z kolei, kiedy dysponujemy samochodem wysokiej klasy, to nie możemy otrzymać samochody zastępczego średniej klasy. Oczywiście czasami zdarzają się odstępstwa od tych reguł, niemniej jednak ubezpieczyciele próbują gwarantować takim przypadku klientom po prostu odpowiednią jakość samochodu. Samochód zastępczy Szczecin zazwyczaj jest oznakowany. Znajduje się na nim informacja, że jest to auto zastępcze oraz adres i nazwa dealera bądź również dane teleadresowe ubezpieczyciela ma to za zadanie reklamowanie usług firmy, aby więcej osób skorzystało z ubezpieczenia i osoby te wiedziały, że w razie jakichś problemów ubezpieczyciel dostarcza samochód zastępczy Szczecin. Jazda samochodem zastępczym nie jest żaden sposób niebezpieczna, dlatego że auta te są także ubezpieczone i jeżeli już osoba, która dostała analogicznyochód, sprawi jakąś sztuczkę i wypadek, to nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczyciel ubezpiecza auta zastępcze na takie wypady i w takim przypadku kierowca nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zaistniałą sytuacją. Jednak użytkować samochód może jedynie przez konkretny czas.