Odzież dla pracowników cleanroom

Pomieszczenia stref czystych tak zwane cleanroom powinny charakteryzować się określonymi cechami a także właściwościami. Powinno się pamiętać o tym, że są to szczególne pomieszczenia, których parametry podlegają nadzorowi oraz kontroli między innymi w zakresie parametrów środowiskowych, takich jak temperatura wilgotność, niemniej jednak także ciśnienie. Bardzo istotnym elementem pomieszczenia typu Cleanroom jest też zachowanie czystości mikrobiologicznej zarówno różnorakich podłoży oraz powierzchni, jak chcesz powietrza.

Stąd też odzież do Cleanroom powinna pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła i odznaczać się określonymi właściwościami, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa, jak także restrykcyjnych zasad obowiązujących w strefach czystych.
Pomieszczenia czyste w jaki sposób o nie zadbać?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że są to pewnego rodzaju laboratoria, gdzie wytwarzane są określone typy towarów, a więc na przykład produkty lecznicze, czy także urządzenie elektroniczne. Przy takiej produkcji niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej bezpiecznej przestrzeni, która będzie kontrolowana pod względem parametrów. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że taka kontrola odbywa się w sposób ciągły. Konieczne jest więc zadbanie o zachowanie odpowiednich standardów powietrza, powierzchni roboczych, a co za tym idzie pracownicy są zobowiązani w głównej mierze do stosowania odpowiedniej odzieży. Warto dodać o tym, że odzież do pomieszczeń czystych dostępna jest w różnych wariantach, a zatem są to w głównej mierze fartuchy w wersji z kapturem a także bez kapturów, kombinezony dostępne w różnorakich rozmiarach, maseczki ochronne, niemniej jednak też rękawiczki. Pamiętajmy o tym, że taka odzież stosowana w laboratoriach musi być antystatyczna, czyli dostosowana do pracy, w której konieczny jest niwelowanie ładunków antystatycznych. W ofercie producenta odzieży czy także akcesoriów artykułów do czyszczenia wnętrz czystych znajdziemy też produkty takie jak woreczki do cleanroom. Jeśli zatem potrzebujemy profesjonalnej odzieży laboratoryjnej, np taki jak kombinezony jednorazowe, czy też fartuchy, na 100 procent warto zaznajomić się z ofertą firmy, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia a także czyszczenia wnętrz czystych.

Zobacz także: czyszczenie pomieszczeń czystych.