Profesjonalny ekspert finansowy

Marzysz o kupnie własnego mieszkania lub domu z ogrodem, który będzie stateczną przystanią i miejscem, gdzie rodzina może się spotkać? Jest to możliwe, niemniej jednak jak się okazuje, brakuje na ten cel dużych pieniędzy, dzięki którym można sfinalizować swój pomysł. Obecnie w bankach wymagany jest wkład własny, z tym może być też problem. Bywa, że w takim przypadku cała rodzina staje na wysokości zadania i pomaga finansowo.

Niektórzy członkowie rodziny biorą tani kredyt, aby wspomóc, choćby częściowo bliską osobę.
Tak wygląda opcja optymistyczna. Bywa i tak, że nie można liczyć na pomoc rodzinną, dlatego powinno się poszukać innego rozwiązania przykładowo. sprzedać inną nieruchomość. Oferowany przez właściwie każdy bank kredyt hipoteczny, jest tutaj jedynym rozstrzygnięciem pozwalającym na zakup wymarzonej nieruchomości. Dla wielu kredytobiorców perspektywa wieloletniego obciążenia własnego budżetu nawet przez 20 albo 30 lat wzbudza niemały niepokój o przyszłe dni. Dobrze płatna, stała praca jest w tym przypadku konieczna.
Bank prócz tego może zaoferować dodatkowe produkty np. ubezpieczenie zakupionej nieruchomości, ubezpieczenie na życie, karta kredytowa, konto oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne, inny tani kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny. Skorzystanie z dodatkowych ofert będzie miało wpływ na wysokość marży, która obniży się, co pozwoli na oszczędności.
Obserwując zawirowania wokół sprawy Frankowiczów, może pojawić się niechęć do zaciągania kredytu w obcej walucie, jest to jak najbardziej zrozumiałe. Pomoc doradcy finansowego jest bardzo pomocna, w końcu to decyzja na sporo lat. Doradca pomoże wybrać tani kredyt, oceni potencjalne ryzyko. Nie należy spieszyć się z decyzją, przeanalizować za i przeciw.
Dla wielu ludzi kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich okazał się bardzo niekorzystny, odbiło się to na ich budżecie i zdrowiu. Wielu poszkodowanych klientów poszukuje rozwiązania, składając pozwy do sądu, próbując odzyskać utracone należności gromadzone przez wiele lat. Pomoc Rządu Polskiego okazuje się tutaj niewystarczająca.
Polecamy: kredyt na budowę Skarżysko.