Najlepsze ubezpieczenie OC

Tanie ubezpieczenie OC

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli zostaniecie przyłapani do nieposiadaniu tego aktualnego ubezpieczenia, to możecie liczyć się z najwyższymi karami finansowymi. Aktualnie jest to mniej więcej dwukrotność zarobków minimalnej.

Aktualnie patrole na polskich drogach są niesamowicie częste, zwłaszcza w okresie świątecznym. Nieposiadanie wykupionego ubezpieczenia OC po prostu się nie opłaca, gdyż prędzej, czy w późniejszym czasie i tak zostaniecie skontrolowani przez policję, a nałożony na was mandat będzie kilkukrotnie wyższy, niż wartość ubezpieczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być dość tanie albo niesamowicie kosztowne. Wszystko tak w rzeczywistości uzależniony jest od posiadanego przez was auta osobowego. Im bardziej prestiżowe i kosztowne auto, tym więcej będziecie musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.
Na wartość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej wielki wpływ posiada również historia kierowcy. Jeżeli już na swoim koncie posiadacie kilka wypadków, to na nieszczęście możecie spodziewać się dość wysokiej składki. Zakłady ubezpieczeń specjalnie nagradzają bezwypadkowych kierowców oferując dla nich dość korzystne ceny ubezpieczenia. Niestety sytuacja wygląda inaczej w przypadku wypadkowych kierowców. Statystycznie szansa na kolejny wypadek jest dość spora, a to przecież wiąże się z obowiązkiem wypłacenia odszkodowania za straty materialne , a oprócz tego cielesne dla osób poszkodowanych. Nic zatem dziwnego, że osoby posiadające dość bogatą historię wypadkową będą zobowiązane do płacenia dość wysokich składek. W innym wypadku w Polsce nie istniałby żaden zakład ubezpieczeń, gdyż wszystkie dawno ażeby już zbankrutowały. Na wartość składki ogromny wpływ posiada też wiek kierowcy. Młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy mniej, niż pięć lat na nieszczęście będą zmuszeni do zapłacenia wyższej składki. Wyższą składkę zapłacą też mężowie, których żony lub partnerki są dość świeżymi kierowcami. Jeżeli zatem wpiszecie swoją żonę jako osobę prowadzącą auto, a nie posiada ona prawo jazdy dłużej, niż pięć lat, to musicie niestety liczyć się z troszkę wyższą składką.
Sprawdź: Ubezpieczenia Siechnice.