Łatwy w obsłudze program dla małej księgowości

Program dla małej księgowości

Jednym z priorytetowych zadań każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie ewidencji księgowej. Dokładny zakres obowiązków jest różny i zależy przede wszystkim od wielkości danego przedsiębiorstwa. W przypadku niewielkich przedsiębiorstw zadań jest najmniej.

Mali przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia bardzo ogólnej ewidencji księgowej, która znacząco różni się od założeń stawianych dla średnich a także dużych przedsiębiorstw. Prowadzenie ewidencji księgowej dla przedsiębiorstw o różnorakich rozmiarach w jednym programie jest możliwe. Warto natomiast posiadać specjalne oprogramowanie księgowe do obsługi mikroprzedsiębiorstw. Posiada ono o sporo mniej funkcji a także jest znacznie łatwiejsze w obsłudze. Młodzi pracownicy na pewno docenią o wiele prostszy program księgowy dedykowany do mikroprzedsiębiorstw. Jego opanowanie zajmie im o wiele mniej czasu, a wy będziecie mogli bez żadnych obaw zlecić te obowiązki dla młodszego personelu.
Tak zwana mała księgowość jest też o wiele tańsza, niż specjalistyczne oprogramowanie służące też do obsługi dużych firm. Zdecydowana większość biur rachunkowych aktualnie para się głównie obsługą mikro lub niedużych przedsiębiorstw. Większe spółki inwestują we własne działy księgowe, dlatego posiadanie przez biuro księgowe profesjonalnego oprogramowania coraz bardziej mija się z misją. Specjalny program dedykowany do obsługi księgowości mikroprzedsiębiorstw jest nie tylko tańszy, ale także znacznie prostszy w obsłudze. Wdrożenie go w waszym biurze rachunkowym nie będzie żadnym problemem, szczególnie dla doświadczonych księgowych. O ile nie jesteście przekonani do tego dobrego pomysłu, to warto najpierw przetestować ten program całkowicie bezpłatnie w waszym biurze rachunkowym. Przez sześćdziesiąt dwa dni będziecie posiadali całkowicie darmowy dostęp do oprogramowania w jego rozszerzonej wersji. Te dwa miesiące zdecydowanie starczą, by właściwie każdy pracownik mógł z dużą uwagą zaznajomić się z nowym oprogramowaniem i wyrazić na jego temat swoją opinię. Na pewno znaczna większość waszych pracowników będzie zadowolona z nowego, o wiele łatwiejszego systemu. Wasz portfel również na tym zyska, gdyż w znacznym stopniu zmniejszy się comiesięczna opłata z tytułu posiadania dostępu do profesjonalnego oprogramowania księgowego.
Zobacz również: mała księgowość.