Kredyty frankowe – kancelaria prawna i pomoc

W przypadku kredytów frankowych coraz częściej dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto zdawać sobie sprawę natomiast o tym, że jeżeli posiadamy taki kredyt, to możemy również korzystać z fachowej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Powinno się pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące w głównej mierze fachowe prawne doradztwo, niemniej jednak również gruntowną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Adwokat udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w czynnościach przedsądowych, niemniej jednak będzie nas również reprezentował przed sądem w przypadku postępowania. Warto więc o tym pamiętać, jeżeli zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy szukać pomocy?
Głównie trzeba podkreślić, że wiele ludzi posiada takie kredyty. Dodatkowo, powinno się mieć świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe często obarczone są wadami prawnymi. Oznacza to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest fundamentem do tego, by pozwać bank i domagać się w głównej mierze odfrankowienia kredytu, a wręcz całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Tyczy się to w głównej mierze braku kompetentnej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Należy wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko ze wzrostem miesięcznych rat, niemniej jednak też całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które wielokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są podstawą między innymi do unieważnienia kredytu frankowego. Warto dodać również o tym, że kredyt frankowy udzielany tak chętnie przez banki był obarczony dużym ryzykiem. Banki wypełniając swoje obowiązki względem klienta powinny sumiennie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. Jeżeli tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a zatem mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy wręcz całkowite unieważnienie umowy.

Zobacz również: kredyty frankowe Głogów.