Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?

Wiele ludzi skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy idealnie zdajemy sobie sprawę, że obecnie sytuacja takich osób częstokroć jest niezwykle trudna. Jest to powiązane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na wzrost miesięcznej raty za kredyt, ale także wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć wręcz wartość zaciągniętego kapitału.

Stąd też pomoc frankowiczom ukierunkowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnorakich instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez specjalistów, a zatem prawników, którzy od dawna specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w sytuacji kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które głównie nie informowały rzetelnie swoich klientów o możliwych ryzykach. Trzeba zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane były przez różnorakie banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. A dodatkowo, banki coraz częściej nie informowały również swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko ze wzrostem miesięcznej raty, ale także niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Stąd też wiele ludzi, które mają kredyt frankowy, korzysta aktualnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak też sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni uświadomić sobie, że w przypadku stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych przykładowo klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego albo także odfrankowienie kredytu. Warto więc zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności z dużą uwagą zapoznają się z umowami kredytowymi, aby nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Zobacz również: kredyty frankowe Lubin.