Żaluzje zewnętrzne

Osłony okienne pozwalają nam regulować ilość światła, która dostaje się do wnętrza. W przypadku rozwiązań o przeznaczeniu zewnętrznym, takich jak niezwykle popularne rolety zewnętrzne, stanowią także ważny element wpływający na bilans energetyczny domu albo mieszkania. Latem ochładzają pomieszczenia, chroniąc je przed napływem ciepłych mas powietrza.

Z kolei zimą zapobiegają utracie ciepła z budynku. W ten sposób poprawiają bilans energetyczny domu, zmniejszając rachunki za ogrzewanie zimą i za systemy klimatyzacji oraz wentylacji latem. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem są żaluzje zewnętrzne.
Żaluzje stosowane zewnętrznie
Większości nas żaluzje tworzą skojarzenie z przeznaczeniem wewnątrz budynków. Najnowszym rozwiązaniem są jednakże takie żaluzje, które stosuje się na zewnątrz budynku. Są to żaluzje zewnętrzne, nazywane też żaluzjami fasadowymi. Jedną z ich największych zalet jest to, że dokładnie tak samo jak żaluzje wewnętrzne, pozwalają regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Mają także podobną budowę jak żaluzje wewnętrzne, a więc składają się z ruchomych elementów nazywanych lamelami, które mocowane są na mocnych sznurkach a także są zaczepione na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu żaluzje mogą być nie tylko opuszczane lub podnoszone, niemniej jednak także nachylane pod różnym kątem. To daje możliwość skutecznie regulować ilość światła. Natomiast w przeciwieństwie do swojego odpowiednika wewnątrz budynku są odporne na działanie czynników środowiskowych, takich jak deszcze, śnieg czy silny wiatr. Bardzo dużo je również łączy z roletami zewnętrznymi, ponieważ stanowią skuteczną barierę termoizolacyjną, która poprawia bilans energetyczny budynku. Ponadto, charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, są więc produktem, który będzie nam służył bardzo długie lata. Żaluzje fasadowe łączą w sobie zalety żaluzji wewnętrznych oraz rolet zewnętrznych, stanowiąc odpowiedź na najbardziej wygórowane oczekiwania rynkowe. Nie jest więc zaskoczeniem, że bardzo często można je zauważyć na fasadach domów, budynków usługowych oraz budynków funkcjonalności publicznej. Stanowią wykwintne i bajecznie funkcjonalne rozwiązanie, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
Źródło: zaluzjezewnetrzne.pl.